Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

Z důvodu zamezení automatického vyplňování formulářů spamery a roboty odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku: Kolik má zdravý člověk prstů na jedné ruce 

Stránka

Vánoční a novoroční přání. Vážený pane starosto, Přeji Vám, Vaší rodině a všem občanům mého rodného města Kelče vánoční svátky naplněné pokojem, láskou a radostí a požehnaný rok 2019 prožívaný ve zdraví,osobní,rodinné a pracovní pohodě a vše nejlepší JUDr. Vít Jiříček. (Vloženo 21.12.2018)
Dobrý den, Je dobře ,ze se v Kelci dělají nové chodníky.Měl bych otázku ,kdy je v plánu dokončit i rekonstrukci chodníků v ulici kolem školy směrem ke kulturnimu domu.děkuji za odpověď. (Vloženo 12.11.2018)

Dobrý den, prioritou vedení města je postupná výstavba chodníků hlavně v těch lokalitách, kde zatím žádné chodníky nejsou. Stavbou nových chodníků chceme zajistit bezpečný pohyb chodců podél státních i místních komunikací. Na rekonstrukci starších stávajících chodníků by mělo dojít po výstavbě chodníků nových. 

Ing.Jaroslav Orel, 28.11.2018
Dobrý den, Jsem rád, jak se v Kelči investuje do zlepšování kvality cest a chodníků a chápu, že první na řadě byly nejfrekventovanější z nich. Ale poté co se opravilo celé náměstí a přilehlé komunikace, čekal jsem, že se udělají všechny. Ale jak vidno, tak se zapomnělo na dvě z nich a to zrovna ty hodně frekventované. Jedná se o uličku vedoucí mezi domy č. 18 a 19 směrem Pod Pivovar, hojně využívanou obyvateli sídliště k průchodu na náměstí. Byla předlážděna jen třetina, v druhé třetině je stará dlažba poškozená při pokládce sítí a ve spodní části je směs bahna a kamení. A to nemluvím o nepořádku, který se zde vyskytuje. To už je sice vizitka některých našich spoluobčanů, ale přimlouval bych se za častější úklid obcí. Druhá je sjezd z náměstí Pod Pivovar kolem domu č. 259. Zde je rovněž propadlá dlažba po výměně sítí při rekonstrukci náměstí. V nedávné době se přilehlá silnice vyasfaltovala, ale zmíněná ulice už opravena nebyla. Zkoušel jsem toto nahlásit přes aplikaci „HLÁŠENÍ ZÁVAD“ na stránkách Kelče, ale nebyl na to žádný ohlas. Tak nevím, zda daná aplikace vůbec funguje. Zde prosím do budoucny o zavedení nějaké zpětné vazby. Prosím o zveřejnění, včetně odpovědi v „Knize návštěv“. Děkuji Stanislav Pitrun (Vloženo 26.04.2018)

Dobrý den,

omlouvám se za opožděnou reakci na Váš dotaz. V době podání Vašeho dotazu jsem čerpal dovolenou a pracovník, kterému byl dotaz doručen, bohužel nereagoval.

Oprava části chodníku mezi domy č.p. 18 a 19 skutečně proběhla v roce 2015 v souvislosti s opravou náměstí. Zbylá část chodníku zatím opravena nebyla, vzhledem k menší frekvenci chodců např. v porovnání s opraveným chodníkem „U Kateřinky“, který obyvatelé sídliště „Pod Kateřinkou“ využívají častěji. V letošním roce není s opravou zbytku chodníku mezi domy č.p. 19 a č.p. 18 v rozpočtu kalkulováno, nicméně návrh na opravu může být připraven k zapracování do příštího rozpočtu. Jen pro informaci uvádím, že v letošním roce se plánuje s výstavbou chodníku k mateřské škole, na ulici Bystřické směrem na Všechovice a v ulici Sady Vojtěcha Jasného, kde chodníky nejsou vůbec.

Co se týká druhého dotazu, děkujeme za upozornění, protože propadu dlažby po uložení nového rozvodu elektrické energie v roce 2015, jsme si z důvodu jeho velikosti nevšimli. Nicméně skutečně jde o sednutí podloží na ploše přibližně 11 m x 0,5 m a hloubce propadu několik centimetrů. Zvlněnou dlažbu necháme přeložit, tak aby i zbylá část nájezdu do ulice Pod Pivovarem byla v pořádku. Vnímám, že obě komunikace, na které jste upozornil, máte ve Vašem „zorném poli“ a intenzivně je využíváte, nicméně podobných sednutí podloží po pokládce sítí je na našich místních komunikacích mnoho a jsou v podstatně horším stavu. Jedná se např. o místní komunikaci před mateřskou školkou nebo uličku pod autoopravnou pana Jiříčka, které v letošním roce budeme celoplošně opravovat.

Ještě jednou Vám děkuji za upozornění a minimálně zvlnění dlažby před domem č.p. 259 letos opravíme.

 

Ing. Karel David, starosta

ing. Karel David, 18.05.2018
Je to smutne, ale je to tak. Každý rok avizuji prosbu, aby se taky očistila alespoň trochu ulička Klebetov.Je tomu i letos. Budr se někdo zajímat i o okrajove casti. prosil bych o vyjadreni. Dekuji Hlavica Standa Mestska cast Klebetov. (Vloženo 01.12.2017)

Dobrý den,

v letošním roce došlo ke změně firmy zajišťující zimní údržbu komunikací, údržbu v zimě 2017/2018 provádí František Mašlaň – Němetice. Vzhledem k tomu, že úklid provádí nově, na některá místa bohužel zapomněl.

Nejen Klebetov, ale ani některé jiné uličky nebyly rozhrnuty. O neuklizených uličkách byla již firma informována a při následném úklidu sněhu se na ně lépe zaměří a sjedná nápravu. Dnes na Klebetov dorazí náš stroj na úklid chodníků a uličku prosype alespoň interním materiálem.

 

S pozdravem

 

Ing Karel David - starosta

starosta, 04.12.2017
příspěvek k překážkám na krajnicích místní komunikace - autor uveden Hlavica ml. jajatom@seznam.cz (Vloženo 07.11.2017)

Vážený pane Hlavico,

k Vašemu příspěvku na webových stránkách města Kelč Vám sděluji, že město Kelč jako silniční správní úřad pro místní komunikace na katastrálních územích města Kelč upozornilo majitele domů u vámi zmiňovaných krajnic a vyzvalo je písemně i osobně k odstranění zdrojů ohrožení bezpečnosti na krajinici místní komunikace. K odstranění překážek dojde neprodleně.

 

Schybolová, 07.11.2017
Vážený pane Starosto. Chtěl jsem se zeptat zda se někdy bude renovovat veřejné osvětlení za panelovými domy 511,512,513. Toto zastaralé osvětlení svítí více do oken než na chodník. Myslím tím spodní patra alespoň dle mého pohledu. Navíc kryty rozvaděčů u paty osvětlení nedoléhají a může dojít úrazu. Děkuji. S pozdravem Kuchta (Vloženo 10.09.2017)

Zpráva byla předána správci veřejného osvětlení - bude provedena kontrola krytů a případné závady na rozvaděčích budou odstraněny.

starosta, 15.09.2017
Vzpomínám na svého přítele pana Ing.Stanislava Pitrůna, dlouholetého starostu města Kelče, od jehož tragické smrtí dnes uběhl rok. Vzpomeňte se mnou. Děkuji. JUDr.Vít Jiříček. (Vloženo 15.09.2017)
Prosím, mám dotaz týkající se spodní nádrže na vodu na hřbitově, zda-li ho tam opět zprovozníte. Děkuji (Vloženo 30.07.2017)

Oprava bude provedena do 11.8.2017.

Schybolová, 31.07.2017
Neuvěřitelně rychle uběhl rok a máme tu opět vánoce. Přeji všem občanům města,aby byly štědré a milostiplné a do nového roku přeji všem hojnost milosrdenství a pokoje. JUDr.Vít Jiříček. (Vloženo 23.12.2016)
Dobrý den. Proč na vebu již kolikatý den není hlášení místního rozhlasu?DĚKUJI. (Vloženo 20.12.2016)

Poslední zveřejněné hlášení bylo dne 4. a 5.12. (pozvánka na pohádku a mikulášskou nadílku). Pak byla hlášena jen pozvánka na školní jarmark a vypouštění balónku.

Od té doby žádné hlášení nebylo.

Schybolová, 21.12.2016

Stránka